No Title

Showing 1-6 of 43 results

0 Comments

 1. умирает титульный собственник 10.09.2020 (свидетельство на право собственности, на основании решения исполкома), принимает дочка, муж делает отказ, потом предоставляет свидетельство о расторжении брака от 20.09.2020 как выдать наследство, как бывшему супругу? развод был после 2010 года точно не помню дату , на основании решения суда

 2. Доброго дня! Скажуть будь-ласка чи завжди застосовується ч. 2 ст. 1270 ЦК України (2. Якщо виникнення у особи права на спадкування залежить від неприйняття спадщини або відмови від її прийняття іншими спадкоємцями, строк для прийняття нею спадщини встановлюється у три місяці з моменту неприйняття іншими спадкоємцями спадщини або відмови від її прийняття.) при спадкуванні спадкоємцями другої черги?

 3. Загалом цікаво. Дякую!
  Особисто від себе: сам багато спілкувався з різними категоріями громадян, більше поважаю спілкування, а не вичитку з букваря.

 4. Доброго дня!
  Прошу зупинитися на питанні щодо зазначення відомостей щодо КБВ, якщо учасниками є чоловік та дружина.
  У зразках структури власності Мінфіну зазначено, что вони є КБВ, якщо у складчину їх частка більша 25%.
  Але чи впливає це на зазначення відомостей про КБВ? Тобто, якщо в ТОВ 99% у чоловіка, а 1% у дружини, то чи є дружина – КБВ? Чи потрібно її вносити до реєстру як КБВ? І якщо так, то скільки кожному із них зазначати відсоток впливу? Обом по 100%? обом по 50%? Йому-99%. їй-1%. Дякую.

 5. Якщо у відчужуваноі землі є орендар, то після реєстрації наміру про продаж і повідомлення орендаря можна:
  1. Зробити заяву орендаря про відмову від купівлі і в той же день посвідчувати договір про продаж

  2. Договір про передачу права першочергової купівлі і посвідчувати договір про продаж в будь-який строк.
  Можна вибрати або 1 або 2 варіант ???? Чи вірним є лише 2 варіант????
  (Більшість нотаріусів коментують що вірним є лише договір про передачу права купівлі. І орендар не може відмовлятись)

 6. Проккоментуйте, будь-ласка, процедуру посвідчення договорів купівлі-продажу земель для садівництва. Чи потрібно робити нормативно-грошову оцінку для таких договорів?

 7. Якщо втрачено Державний акт, право перенесено з ДЗК у ДРРП на підставі копії державного акту, чи можемо ми вчиняти нотаріальну дію (який документ вилучати)?

 8. Доброго дня, у мене э питання: у зв’язку зі зміною нотаріальних округів (Обухівський районний нотаріальний округ Київської області об’єднує: м.Обухів, м. Васильків тощо). У ДРРП зміни не відбулись по району. Адреса нерухомого майна підтягується: м.Васильків Київської області. Замість м. Васильків Обухівського району Київської області. У цьому випадку, чи має право нотаріус, який веде свою діяльність в Обухівському районному нотаріальному окруз Київської області, посвідчити договір відчуження нерухомого майна, яке знаходиться в м. Васильків?

 9. ​питання про взємодію ДРРП та ДР судових рішень: якщо нотаріус зробив запит в суд. отримав підтведження наявності рішення. Чи потрібно вимагати внести його до ДР судових рішень?

 10. Д. Добрий день.якщо у заяві про державну реєстрацію змін вказують серію і номер, номер унзр паспорта громадянина України для виїзду закордон. Зупиняємо розгляд?

 11. Добрий день! Таке питання. Особа, яка була іноземцем набула в 2007 році набула право власності на земельну ділянку товарного виробництва. Чи може ця особа зараз продати цю земельну ділянку? Якщо ні, що робити? Куди звертатися цій особі?

 12. За життя спадкодавцем було укладено договори купівлі-продажу цінних паперів (облігацій), при погашенні яких спадкодавець мав право набути право власності на житловий будинок. Облігації погашені. Акт пред”явлення облігацій до погашення, акт звірки взаємних розрахунків та акт приймання-передачі житлового будинку спадкодавець за життя не уклав і не підписав. На що видавати спадщину?

  1. Закон розмежував земельні ділянки державноі та комунальної власності та встановив їх правовий режим, а тому відповідні дані щодо власника, форми власності вносяться на підставі поданої заяви та підставою виникнення права власності визначається Закон №1423. На сьогодні вже РДА не має повноважень бути розпорядником вказаних земельних ділянок та як наслідок підписувати акти приймання-передачі.

 13. Є рішення суду в якому прописано “Визнати недійсним договір оренди землі…, за яким передано в оренду земельну ділянку…” можна припиняти чи повинна бути формулювання “припинити, скасувати”???

  1. Закон чітко вимагає вирішити питання щодо набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, тому у судовому рішенні, зокрема повинно бути вирішено питання «юридичної долі» майна. Вказана позиція застосовується до судових рішень що ухвалені та набули законної сили після 16.01.2020.

  1. У даному випадку можна піти декількома шляхами, так безпосередньо можна через виправлення помилки, але іноді через технічну неможливість ДРП вказана операційна дія не виконується. Є можливість звернутися до того державного реєстратора та/або суб’єкта держаної реєстрації, яким були проведені відповідні реєстраційні дії (якщо його діяльність не припинена з певних обставин), оскільки права на обробку заяви та розділу знаходяться у відповідного суб’єкта. В порядку визначеному статтею 26 Закону звернутися зі скаргою до Мінюсту чи його територіального органу для виправлення помилки у реєстрі.

 14. Доброго дня! Я як нотаріус посвідчую договір купівлі-продажу квартири на підставі документа про право власності, зареєстрованого в БТІ у 2007 році, який містить усі технічні характеристики квартири. Розділ не відкритий. Потім я уже як реєстратор проводжу державну реєстрацію права власності, яке виникає на підставі мого договору. Питання. Чи повинна я уже як реєстратор згідно п. 58 вимагати новий технічний паспорт для звірки інформації про технічну інвентаризацію? Дякую!

  1. Законодавство у сфері держаної реєстрації, зокрема Закон та Порядок № 1127 не вимагають у даному випадку витребовувати нову технічну інвентаризацію від заявника. Проте за бажанням заявника він має право подати оновлену технічну інвентаризацію для внесення відповідних відомостей до Реєстру виключно під час набуття права власності на об’єкт нерухомості.

 15. У разі державної реєстрації на квартиру в новобудові , документ про присвоєння адреси має буди внесеним в буд. реєстр окремо по кожній квартирі чи на всю новобудову з зазначенням тільки номеру будинку?

 16. Яким чином до заяви долучати “Довідки з технічної інвентаризації” щодо знищення ОНМ. А саме, який обирати тип документа щоб додати електронний варіант з ЄДССБ?

  ​Щодо рішень про присвоєння адреси: у Миколаївській області не підключено жодного суб’єкта, який би вносив відповідну інформацію до ЄДССБ.

  ​Невже вся відповідна реєстрація зводиться до запиту щодо рішення про присвоєння адреси. Які тоді будуть відповіді, так як по м. Миколаєву в одному рішенні приймаються по 100-200 питань.

  ​При яких моделях (випадках) реєстрації не обов’язкова наявність інвентаризації в ЄДССБ з умовою обов’язкової подачи технічного паспотра.

 17. Доброго дня, для проведення державної реєстрації права власності на квартиру, нежитлове приміщення на підставі інвест. договорів чи про участь у ФФБ було рішення про присвоєння адреси будинку, а нумерація приміщень, квартир відповідно до проекту нам достатньо такого рішення?

  1. Якщо державна реєстрація на квартири та приміщення відбувалась до 25.11.2021, то в даному випадку використовуються відомості ДРП та додатково документ про присвоєння адреси квартирі чи приміщенню у багатоповерховому житловому будинку не вимагається.

 18. якщо приносять документи на реєстрацію і є самочинне, ми його реєструємо як самочинне чи відмовляємо?
  тобто приносять документи: заява нотаріальна і довідка БТІ про знищення, ми припиняємо ПВ, реєструємо нове і вносимо в старий розділ редагуючи його???Так я зрозуміла

 19. Підскажіть будь ласка детальніше, по якому типу заяви і який перелік документів необхідний для закриття розділу у зв’язку із скасуванням державної реєстрації земельної ділянки?

  1. Тип заяви — щодо державноі реєстрації прав та їх обтяжень (щодо права власності), дія — припинення, два рішення — щодо припинення права власності та щодо розділу, а саме закриття. Документом підставою може слугувати судове рішення про скасування кадастрового номера земельної ділянки,

 20. Доброго дня, подано для реєстрації державний акт на право власності (в відомостях в ДЗК все підтягує) при проведенні пошуків по фізичній особі була виявлена вже реєстрація по даному державному акту права власності за цією ж особою, але на інший кадастровий номер, по якому вже не підтягують відомості ДЗК. Чи наявність в пошуках даної інформації є підставою для відмови в проведенні державної реєстрації?

 21. Доброго дня! Якщо один із співвласників об’єкта, в якому багато співвласників, відчужує свою частку, нотаріус відкриває розділ в ДРРП,чи потрібно цьому співвласнику робити технічну інвентаризацію із внесенням відомостей до ЄДЕСББ щодо всього об’єкта?

  1. Воспроизведение с мобильного телефона или планшета будет без видео (только звук)
   Для отображения видео — смотрите со стационарного компьютера
   Либо переключите с мобильной на полную версию сайта в браузере на мобильном устройстве

 22. Доброго дня! Скажіть, будь ласка, чи має право Іпотекодержатель (в моєму випадку це правонаступник, який викупив право вимоги) звертатись в суд про стягнення, а саме на предмет іпотеки (визнати за собою право власності на квартиру)? Іпотекодавець помер, спадкоємці продовжували сплачувати борг, але кошти повертались, бо банк ліквідований (ВТБ БАНК). Позов поданий тепер у 2021 році.

 23. хочуть розділити гараж на два окремих на підставі Договору про поділ. Чи достатньо висновку БТІ про можливість поділу з вказанням адрес гаражів і чи повинен він бути внесений до електронного реєстру

 24. а) рішення загальних зборів учасників (рішення єдиного учасника) товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про визначення розміру статутного капіталу та розмірів часток учасників;
  б) рішення загальних зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю, товариства з додатковою відповідальністю про виключення учасника з товариства;

  Чи може бути подана копія нотаріально посвідчена, чи тільки оригінал таких документів?
  Виписки (учасникам, юр особі, директору) надаються при збільшені стат капіталу, але в той же час частки не змінюються

 25. Доброго дня, як діяти в наступній ситуації. Є рішення суду на звільнення директора ТОВ, але в цьому рішенні нічого не згадується про призначення нового директора, як буди директору і як його звільнити з посади? Учасник не виходить на зв’язок і неможливо його знайти, тому і звертались в суд.

 26. Доброго ранку.
  Які компанії у структурі власності особи можуть не відкривати?
  Чи повинен реєстратор вираховувати (перевіряти) частки кбв які вказує заявник?

 27. Добрий день, Віталій!
  Яка Ваша думка щодо наступної ситуації:

  при прийнятті рішення на загальних зборах ТОВ щодо зміни керівника присутній представник по довіреностях, він же директор, якого звільняють (єдиний представник від трьох учасників).
  На загальних зборах представник обирає себе головою зборів та голосує за звільнення себе як директора.
  Це ок?

  Заздалегідь вдячна!

 28. Непрямий вирішальний вплив по першому коліну здійснюється через 1 юо-неризедента, по другому коліну через 2 юо-неризеденти, По яких колінах надаються витяги з торгівеьного чи інших реєстрів?

 29. так в рееєстрі відсутня можливість додати документ до заяви після її реєстрації. Чи реєстратор має прийняти рішення про зупинення на моменті введення заяви?

 30. Питання по Сільськогосподарському кооперативу. Чи треба реєструвати збільшення/зменшення статутного капіталу СГ Кооперативу при вступі та виході з нього асоційованих членів?

 31. Питання по обслуговуючому кооперативу(гаражно-будіведьний за видом діяльності)-
  під час реєстрації до ЄДР були внесені три засновники, які вже не є членами кооперативу і їх треба виключити з ЄДР. На даний час у кооперативі 60 членів які доволі часто змінюються. Питання таке чи можна не вносити до ЄДР та установчих документів усіх членів поіменно, а перелічити усіх в протоколі чи додатку до протоколу зборів членів кооперативу. Як що можна, то як це в ЄДР технічно реалізувати.

 32. Все таки відкритим залишається питання встановлення повноважень новопризначеного директора при зміні директора. Здоровий глузд говорить, що можна за протоколом, аое в законі цього немає.

 33. СИТУАЦІЯ :ЗБІЛЬШЕННЯ СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ ЗА РАХУНОК ВНЕСЕННЯ ДОДАТКОВИХ ВКЛАДІВ ПРОПОРЦІЙНО.ПРОТЕ У РІШЕННІ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ЗБІЛЬШЕНОГО РОЗМІРУ СТАТУТНОГО КАПІТАЛУ ОДИН ІЗ УЧАСНИКІВ НЕ ВНІС СВІЙ ВКЛАД.ВІДПОВІДНО У ВІДСОТКОВОМУ СПІВВІДНОШЕННІ ЧАСТКИ УЧАСНИКІВ ЗМІНЯТЬСЯ. ЧИ МОЖНА ПРОВОДИТИ ДІЮ?

 34. Чи можна внести у СК ТОВ частку у праві власності на нерухоме майно за нот згодою іншого співвласника? Чи треба договір про порядок користування ОНМ якщо хотять вказати які саме літери передаються в СК?

 35. Якщо внесли після 11.07.2021 року відомості про КБВ, паспорти, структуру, а потім відбулися зміни КБВ (продаж частки, чи просто зміна відомостей), то подання відомостей тільки про КБВ здійснюється з адмінзбором? Якщо так, то треба кожну юр особу перевіряти чи вносили вже раз відомості про КБВ безкоштовно?

 36. ФГ. Один з членів, він же і Голова, помер. Чи можуть інші члени протокольно оформленим рішенням виключити його з числа членів ФГ у зв’язку зі смертю та обрати нового Голову? Додавати копію свідоцтва про смерть чи досить витягу ДРАЦС? Що робити з внеском до складеного капіталу. Спадкоємці не зверталися. Після смерті пройшло багато років. Інші члени ФГ – це спадкоємці померлого, дружина і донька.

 37. Дякую за відповідь. Чи мають бути внесені всі члени кооперативу у вкладку “засновники” або можна зазначити “члени кооперативу відповідно до реєстру членів” (або щось подібне)? Хто є належним заявником при зміні таких даних про кооператив?

 38. Якщо особа яка є КБВ вказує адресу місця проживання з якої знята з реєстрації, інша реєстрація відсутня. Можемо приймати таку адресу для вказання в реєстрі?

 39. Доброго дня! На що звернути увагу при перетворенні ЖБК в ОСББ? На яких зборах приймати рішення про створення ОСББ, затвердження найменування, статуту, обрання правління?

 40. Будь ласка ще раз щодо відсотків КБВ – якщо заявник вказує що КБВ володіє менше 25 відсотків. Вносимо такі дані до реєстру ч ні ? Чи це відсутність КБВ ?

Залишити коментар