• Новації держреєстрації речових прав на нерухомість
Цей вміст захищений. Будь ласка, увійдіть у свій профіль та зареєструйтесь на курс для перегляду цього вмісту!

23 Comments

  1. Закон розмежував земельні ділянки державноі та комунальної власності та встановив їх правовий режим, а тому відповідні дані щодо власника, форми власності вносяться на підставі поданої заяви та підставою виникнення права власності визначається Закон №1423. На сьогодні вже РДА не має повноважень бути розпорядником вказаних земельних ділянок та як наслідок підписувати акти приймання-передачі.

 1. Є рішення суду в якому прописано “Визнати недійсним договір оренди землі…, за яким передано в оренду земельну ділянку…” можна припиняти чи повинна бути формулювання “припинити, скасувати”???

  1. Закон чітко вимагає вирішити питання щодо набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, тому у судовому рішенні, зокрема повинно бути вирішено питання «юридичної долі» майна. Вказана позиція застосовується до судових рішень що ухвалені та набули законної сили після 16.01.2020.

  1. У даному випадку можна піти декількома шляхами, так безпосередньо можна через виправлення помилки, але іноді через технічну неможливість ДРП вказана операційна дія не виконується. Є можливість звернутися до того державного реєстратора та/або суб’єкта держаної реєстрації, яким були проведені відповідні реєстраційні дії (якщо його діяльність не припинена з певних обставин), оскільки права на обробку заяви та розділу знаходяться у відповідного суб’єкта. В порядку визначеному статтею 26 Закону звернутися зі скаргою до Мінюсту чи його територіального органу для виправлення помилки у реєстрі.

 2. Доброго дня! Я як нотаріус посвідчую договір купівлі-продажу квартири на підставі документа про право власності, зареєстрованого в БТІ у 2007 році, який містить усі технічні характеристики квартири. Розділ не відкритий. Потім я уже як реєстратор проводжу державну реєстрацію права власності, яке виникає на підставі мого договору. Питання. Чи повинна я уже як реєстратор згідно п. 58 вимагати новий технічний паспорт для звірки інформації про технічну інвентаризацію? Дякую!

  1. Законодавство у сфері держаної реєстрації, зокрема Закон та Порядок № 1127 не вимагають у даному випадку витребовувати нову технічну інвентаризацію від заявника. Проте за бажанням заявника він має право подати оновлену технічну інвентаризацію для внесення відповідних відомостей до Реєстру виключно під час набуття права власності на об’єкт нерухомості.

 3. У разі державної реєстрації на квартиру в новобудові , документ про присвоєння адреси має буди внесеним в буд. реєстр окремо по кожній квартирі чи на всю новобудову з зазначенням тільки номеру будинку?

 4. Яким чином до заяви долучати “Довідки з технічної інвентаризації” щодо знищення ОНМ. А саме, який обирати тип документа щоб додати електронний варіант з ЄДССБ?

  ​Щодо рішень про присвоєння адреси: у Миколаївській області не підключено жодного суб’єкта, який би вносив відповідну інформацію до ЄДССБ.

  ​Невже вся відповідна реєстрація зводиться до запиту щодо рішення про присвоєння адреси. Які тоді будуть відповіді, так як по м. Миколаєву в одному рішенні приймаються по 100-200 питань.

  ​При яких моделях (випадках) реєстрації не обов’язкова наявність інвентаризації в ЄДССБ з умовою обов’язкової подачи технічного паспотра.

 5. Доброго дня, для проведення державної реєстрації права власності на квартиру, нежитлове приміщення на підставі інвест. договорів чи про участь у ФФБ було рішення про присвоєння адреси будинку, а нумерація приміщень, квартир відповідно до проекту нам достатньо такого рішення?

  1. Якщо державна реєстрація на квартири та приміщення відбувалась до 25.11.2021, то в даному випадку використовуються відомості ДРП та додатково документ про присвоєння адреси квартирі чи приміщенню у багатоповерховому житловому будинку не вимагається.

 6. якщо приносять документи на реєстрацію і є самочинне, ми його реєструємо як самочинне чи відмовляємо?
  тобто приносять документи: заява нотаріальна і довідка БТІ про знищення, ми припиняємо ПВ, реєструємо нове і вносимо в старий розділ редагуючи його???Так я зрозуміла

 7. Підскажіть будь ласка детальніше, по якому типу заяви і який перелік документів необхідний для закриття розділу у зв’язку із скасуванням державної реєстрації земельної ділянки?

  1. Тип заяви — щодо державноі реєстрації прав та їх обтяжень (щодо права власності), дія — припинення, два рішення — щодо припинення права власності та щодо розділу, а саме закриття. Документом підставою може слугувати судове рішення про скасування кадастрового номера земельної ділянки,

 8. Доброго дня, подано для реєстрації державний акт на право власності (в відомостях в ДЗК все підтягує) при проведенні пошуків по фізичній особі була виявлена вже реєстрація по даному державному акту права власності за цією ж особою, але на інший кадастровий номер, по якому вже не підтягують відомості ДЗК. Чи наявність в пошуках даної інформації є підставою для відмови в проведенні державної реєстрації?

 9. Доброго дня! Якщо один із співвласників об’єкта, в якому багато співвласників, відчужує свою частку, нотаріус відкриває розділ в ДРРП,чи потрібно цьому співвласнику робити технічну інвентаризацію із внесенням відомостей до ЄДЕСББ щодо всього об’єкта?

  1. Воспроизведение с мобильного телефона или планшета будет без видео (только звук)
   Для отображения видео — смотрите со стационарного компьютера
   Либо переключите с мобильной на полную версию сайта в браузере на мобильном устройстве

Залишити коментар