Цей вміст захищений. Будь ласка, увійдіть у свій профіль та зареєструйтесь на курс для перегляду цього вмісту!

8 Comments

  1. Доброго дня! Чи зазначаємо ми згідно п.41 Порядку ведення ДРРП реєстраційний номер запису в РПВ у всіх випадках при відкритті розділу, чи така інформація вноситься виключно при перенесенні права власності того ж власника, за яким було зареєстровано право власності в РПВ

    1. Відомості про реєстраційний номер запису в Реєстрі прав власності на нерухоме майно заначаємо у відомостях про право власності Державного реєстру прав лише під час проведення державної реєстрації (перенесення) права власності за тим самим субєктом.

  2. Залишилося питання від державних реєстраторів (НЕ нотаріусів):
    1. Чи мають право державні реєстратори здійснювати державну реєстрацію при наявності відкладальних умов (наприклад, договір купівлі-продажу з розстрочкою платежу)? Якщо Законом встановлена вимога засвідчення справжності підпису на заяві про знищення ОНМ? – обмеження п.8 Постанови №209 від 06.03.2022 року стасуються лише нотаріусів, чи і державних реєстраторів?
    2. Чи передбачено формування щоденної звітності для державних реєстраторів?

    1. 1) так, державні реєстратори мають право здійснювати державну реєстрацію на підставі документів посвідчених/виданих нотаріусами. Обмеження встановлене в п.8 Постанови 209 стосується лише нотаріусів;
      2) Постанова 209 від 06.03.22 містить обовязок формування звітності лише для нотаріусів.
      Однак, раджу всім суб‘єктам державної реєстрації прав здійснювати самоконтроль проведених реєстраційних дій і формувати звітність.

  3. Доброго дня! Скажіть будь-ласка чи можливо в даний час проводити державну реєстрацію права власності на нерухоме майно за спадкодавцем, на підставі п. 66 порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень?
    Якщо так, то на підставі яких документів: свідоцтво про право власності, державний акт, та посвідчені іншими нотаріусами документи…?

  4. виправлення технічної помилки і погашення запису в РПВН – який обирати тип заяви? ( абз. 3 п. 45 Порядку 1141:
    Правила цього пункту в частині проставлення відмітки про погашення запису в Реєстрі прав власності на нерухоме майно, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна та/або Державному реєстрі іпотек застосовуються також у разі, коли така державна реєстрація вже проведена в Державному реєстрі прав без проставлення відповідної відмітки під час проведення наступних реєстраційних дій щодо відповідного об’єкта нерухомого майна за умови належної ідентифікації такого об’єкта у відповідних реєстрах або у разі відсутності необхідності проведення реєстраційних дій – ЗА ЗАЯВОЮ про виправлення технічної помилки. Таку заяву може подати також особа, записи про яку в Реєстрі прав власності на нерухоме майно залишилися без проставлення відмітки про погашення, або її спадкоємці (правонаступники).

    1. Станом на сьогодні, використовуємо заяву про внесення змін до записів із позначкою «виправлення». У додаткових відомостях зазначаємо «погашення запису РПВН».

      Порядком ведення Державного реєстру прав передбачена заява про виправлення технічної помилки у відомостях Державного реєстру прав, але такий тип заяви поки відсутній в ДРП. Чекаємо коли наіс оновить реєстр і замінить типи заяв у відповідності до п.6 Порядку.

Залишити коментар